Proxima

Koncert EastWest Rockers w Proximie

Support: Dziurawej Pół Czekolady

8.12.11, Proxima, godz. 19:00.

Bilety: 28 PLN w przedsprzedaży, 35 PLN w dniu koncertu. Z kartą ISIC 27zł.
Do nabycia: kasy klubu Proxima, TicketStore, Eventim.

EastWest Rockers

EastWest Rockers tej jesieni obchodzi swoje 5 urodziny! Znana z porywających koncertów załoga już od 5 lat miesza na polskiej scenie reggae, dancehall i hip hop, łącząc jamajskie dźwięki i sound systemową szkołę z polskimi tekstami i miejskim klimatem. Ponad 80 koncertów rocznie, featuringi u najlepszych i najciekawszych artystów w Polsce, międzynarodowe koneksje i stała obecność na najlepszych polskich festiwalach udowodniły, że EastWest Rockers to nie fenomen jednego sezonu, ale skład który niezmiennie idzie do przodu. Aktualnie załoga intensywnie pracuje nad jubileuszową trasą koncertową, oraz nowym albumem Ras Luty 'Jeśli słyszysz' który ukaże się w październiku. Coraz więcej czasu spędzają też w swoim domowym studio pracując nad nowym materiałem z obozu EastWest. Mimo napiętego terminarza każdy z EWR działa też na własną rękę: kuba1200 organizuje koncerty i imprezy reggae/dancehall, Jah_Laptop i Cheeba związani są ściśle z junglowymi żołnierzami z Respecta, Grizlee po zakończeniu współpracy z Jamalem pracuje nad swoim nowym projektem muzycznym, a Ras Luta w październiku 2009 wydaje swoją solową płytę.

Teraz, po wakacyjnym odpoczynku ruszają w jesienną trasę koncertową, by z fanami i swoimi gośćmi świętować pięć wspólnie spędzonych lat. Zagrają zarówno pierwsze numery które pojawiły się pod szyldem EastWest, kawałki z płyty 'Polski Ogień', singli i obydwu studyjnych albumów 'Ciężkie Czasy' i 'Jedyna Bron', dadzą wam też przedsmak najnowszych produkcji z ekipy EWR, sygnowanych przez Lute. Oprócz muzyki planują dla was dużo więcej: nowa strona internetowa, nowa oprawa koncertów, nowe wizualizacje, nowe numery do ściągnięcia, ubrania EastWest, prezenty dla fanów i dużo, dużo więcej... Straight slavic flavour inna dancehall!

EastWest Rockers to ekipa, która w przeciągu ostatnich 5 lat podbiła serca miłośników jamajskich brzmień w Polsce. Od legendarnych imprez w Opolu w 2004, po występy na największych polskich i zagranicznych festiwalach [Heineken Open'er 2007, Coke Live 2007, Bielawa Reggae Dub Festiwal 2007/2008,Ostróda Reggae 2007/2008, Hip-Hop Kemp 2007/2008, Ethnic Session 2008] EastWestRockers wciąż zbiera najwyższe noty za żywiołowe koncerty łączącejamajski styl i polski klimat. Pomiędzy koncertami, EastWest Rockers okupuje Opole, Wrocław i Kraków. Pod koniec roku 2006 nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album EastWest Rockers 'Ciężkie Czasy' prezentujący Cheebe, Grizzliego i Ras Lute na podkładach czołowych producentów z Polski i zagranicy. Lista ludzi zaangażowanych w produkcje tej płyty to właściwie 'who-is-who' europejskiego reggae i dancehall - Pionear/Germaican Records i Ill Inspecta, YT i Sativa UK, JuniorBwoy, Big Family, House of Riddim, DJ Feel – X, Miód, Jr.Stress. Płyta odniosła sukces zarówno wśród fanów reggae, jak i ludzi nie związanych dotychczas z tą muzyką i kulturą. W grudniu 2008 nakładem wydawnictwa Prosto ukazała się druga płyta EastWestRockers, album ‘Jedyna Broń’. Nagrania i mix miały miejsce w warszawskim studiu Contrabanda pod okiem ulubionego producenta wokalistów EastWest Rockers – Piotra Zabrodzkiego. Płyte zaszczycili swoją obecnością m.in. Grubson, Tomson, Junior Stress, Lilu, oraz jedna z najjaśniejszych postaci europejskiego hip-hopu Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop.

Każdy z EWR aktywnie udziela się w innych projektach i wydawnictwach – Grizzlee po zakończeniu koncertowania z Jamalem, wraz ze swoim składem muzyków pracuję nad płytą. Ras Luta wraz z Pionearem i kubą1200 kończą solową płytą Luty, która ukaże się w połowie października. MC Cheeba i Jah Laptop (VJ), oprócz swojej ekipy, należą do Respecta Crew – największych promotorów muzyki ragga jungle w Polsce. Kuba1200 reprezentuje interesy EastWest, dba o brzmienie i selekcje płyt, pracuje też jako dźwiękowiec dla wielu koncertujących składów. Nawijacze EWR są też częstym gościem na płytach zaprzyjaźnionych wykonawców takich jak Junior Stress, Grubson, Maleo, Hemp Gru, Molesta, i wielu wielu innych.

Eastwest Rockers i Karrot Kommando pracuje nad kolejnymi koncertami w mieście niedaleko ciebie, teraz na urodzinową trase. Od świeżego dancehall i klasycznego reggae po hip hop i r'n'b w ulicznym, jamajsko polskim stylu... straight slavic flavour inna reggae music for 2009!

EastWest Rockers - galeria:

Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa Koncert EASTWEST ROCKERS w Proxima Warszawa

Proxima:

qr code

Wyświetl większą mapę
New Media Creation Group 99rent Żywiec Palladium
Klub Hybrydy Klub Proxima students.pl ISIC Warszawa Informator

East West Rockers na Youtube